CHAMPIONS

La Folie QLD Championship 2021

Elite Winners
1st Nathalie Oakes - Circ Studios
2nd Eleisha Pain Aerial Energy
3rd Samantha Hogerheyde - Absolute Aerials

Advanced Winners
1st Sarini Scivyer - Absolute Aerials
2nd Sara Galliani - Circ Studios
3rd Julia De Groot - Super Performance Centre

Intermediate Winners
1st Elyra Callander - Aerial Dynamics
2nd Zia Zaics - Aerial Dynamics
3rd Erin Stallbaum - Aerial
 Dynamics

3rd Rosie Sims - Evolve Fitness and Pole

Debutante Winners
1st Riley Deagon - Queensland Dance and Performing Arts
2nd Grace Kelly - Aerial Dynamics
3rd Savannah Midgley - Aerial Dynamics

Junior Winners
1st Talise Craik - Absolute Aerials
2nd Rachael Lipscombe - Aerial Artistry
3rd Charlie Diva Stevens - Circa Zoo
Evolve Fitness and Pole

Junior Performance Winners
1st Sarini Scivyer - Absolute Aerials
2nd Isabella Barry - Aerial Catz
3rd Kaylen Boysen - Aerial Catz


Performance Winners

1st Kimberly Austin - Just Acrobatics
2nd Hope Miller - Aerial Angels Cirque Central
3rd N!N - 
Absolute Aerials

Duo Winners
1st Boundless Duo - Aerial Angels Cirque Central
2nd Luna Fay -
Evolve Fitness and Pole
3rd Eleisha Pain and Nathalie Oakes -Circ Studios & 
Aerial Energy

Video Competition 2020

Queensland 2019

Advanced Winners
1st Kasey Parker  
Prodigy Performing Arts
2nd Angelina Grover
Sydney Trapeze School
3rd Sara Galliani 
Circ Studios

Intermediate Winners
1st Janice Velasco Gruenberg
Polecatz Manilla
2nd Nicah Delgado
Sydney Trapeze School
3rd Alice Shaw
Evolve Fitness & Pole

Debutante Winners
1st Courtney McCoullough
AerialFit Studio
2nd Rosie Sims
Evolve Fitness & Pole

Performance Winners
1st Casey Parker
Prodigy Performing Arts
2nd Mia Carroll
Circ's Cool
3rd Allirah Williams

Duo Winners
1st Danielle & Lauren
2nd Tanya & Wil

Elite Winners

1st Tyra Misty  

Evolve Fitness & Pole

2nd Nathalie Oakes 

Just Acrobatics

Advanced Winners

1st Shannon Nolan

Just Acrobatics

2nd Alyssa Bailey

Aerial Angels

Intermediate Winners

1st Laura Shum

2nd Zorana Pelikan

Aerial Angels

Debutante Winners

1st Hayley Lavin

Dynamite Studios

2nd Alice Shaw

Evolve Fitness & Pole

Junior Winners

1st Ava Guldbransen

Aerial Angels

2nd Shayla Waterson

La Folie Victoria 2019

Elite Winners

1st Shirley Wong

  Stars Aerial Dance School

1st Phoebe Stevens

Elemental

2nd Emma Mimoun

 Elemental & Cirque Fit

 

Advanced Winners

1st Celestee Roylance

PhysiPole

2nd Miss Honey

Limber Sports Performance

Intermediate Winners

1st Amanda Rogmark

Cirque Fit

2nd Rachel Peter 

PhysiPole

Debutante Winners

1st Vanessa Wong

Elemental

2nd Rachel McDermott

Atelier Pakenham

 

Junior Winners

1st Amali Frankel

PhysiPole

2nd Matilda Allen

PhysiPole

.